Sádrokartony

Zabýváme se komplexními dodávkami a montáží sádrokartonů. Sádrokarton je tvárný materiál s dlouhou životností, který změní Váš interiér k lepšímu. Je velmi přesný, lehký a odolný, snadno opravitelný a má široké spektrum využitelnosti, zejména v interiéru. Sádrokartonové konstrukce lze použít na:

  • půdní vestavby,
  • příčky,
  • stropní podhledy,
  • předsazené stěny,
  • bytová jádra,
  • tepelná izolace,
  • akustická izolace,
  • obklady instalací, trámů, sloupů,
  • podlahy.

Vlastnosti sádrokartonu

Sádrokarton je součástí moderních staveb a to jak průmyslových staveb, tak i nachází své uplatnění v rodinných domech a bytech. Sádrokarton je v podstatě oproti běžnému systému suchá stavba. Je složen z naprosto nezávadných materiálů.

Sádrokarton je jednoduchým stavebním systémem, kde za pomocí desek ze sádrokartonu a potřebných komponentů lze vytvářet nespočet stavebních úprav. V administrativních budovách lze sádrokarton použít při dělení velkých prostor menší částí, které lze v případě nutnosti opět demontovat a měnit dle požadavků. 

Vlastnosti sádrokartonových desek jsou mimořádné a v některých případech si už stavbu či rekonstrukci bez nich nedokážeme ani představit. Téměř nenahraditelné jsou dnes například při přestavbách panelákových bytů, kde na místě umakartového jádra musíte postavit nové, velmi lehké stěny. Klasické příčky z cihel je možné vyzdít v jednom či dvou bytech, ale v celé řadě bytů nad sebou by zdivo neúměrně zatížilo nosnou konstrukci. Suchý proces
a rychlá montáž sádrokartonových stěn navíc výrazně zkracují dobu, kdy se majitelé musí obejít bez možnosti mytí, vaření či používání záchodu. Nové stěny se dají obkládat i vymalovat, na první pohled je téměř nerozeznáte od zděných.

Stejně dobrou službu poskytuje sádrokarton při půdních vestavbách, kde váha nových příček nesmí ohrozit statiku starého domu. Osvědčil se tu lépe než jiné lehké materiály: například porobetonové tvárnice také vyhovují statickým požadavkům, ale při rychlosti současné výstavby často nestačí „vyzrát“. Materiál po čase nasává vlhkost z okolí a mění svůj objem, takže omítky na nich praskají, trhají se. U sádrokartonu nic takového nehrozí.

Ve výstavbě rodinných domů se sádrokartonové desky využívají  jako vnitřní obklady obvodového pláště, kdy je sádrokartonová deska nejrychlejším a nejjednodušším řešením. 

 

S využitím sádrokartonu lze pohodlně řešit rozvody elektrické energie, vody, odpadu a ostatní rozvody v domě. Navíc je sádrokarton svými druhy odolný nejen proti vodě a tím pádem plísním, ale má i výborné protipožárními vlastnosti. I přesto že se jedná o sádrokarton, jsou v jeho systému i pevnostní řešení pro namáhaná místa v domě.